Stikk av: Ein førar av snøskuter prøvar å stikke av frå kontroll i Leirfjord i Nordland. (Foto: Carl Norberg i Statens naturoppsyn)

Forskriftsendring på trappene: Ikkje så farleg å gløyme førarkortet heime lenger

Høgare gebyr, snillare førarkortreglar og høve til å gje gebyr til alt frå traktor til båt – dette er nokre av endringane Miljødirektoratet vil ha inn i forskrifta som gjeld gebyr til snøskuterførarar som har brote lova om motorferdsel.

I fjor vart ordet «snøskuter» erstatta med «motorkøyretøy – eller fartøy» i lova om motorferdsel, noko som alt gjev høve til å bøteleggje køyretøy som traktor, ATV og båtar på same måte som snøskuter.

Høvet til å bøteleggje alle slags køyretøy ligg dermed alt føre i lova, men lova om motorferdsel vert utdjupa og gjort klarare gjennom ei forskrift:

«Forskrift om gebyr for visse overtredelser etter motorferdselloven ved bruk av snøskuter».

Vel korleis du vil lesa oss!

5 veker - 5 kr

Deretter 189 per månad

Inga binding

KJØP

Sjå fleire tilbod her


Sjå meir

Powered by Labrador CMS