Tomt: Tomta til huset det er snakk om er det grå feltet oppe til venstre i skogkanten bak det raude huset innmed vegen litt nedanfor.

Stor prisforskjell på å kople straum til bustadfelt og tomt oppi lia

Haukeli–Edland grendelag reagerer på at det kostar meir å kople straum til bustadar langs bygdevegane i Haukeli enn i bustadfelta. Mange får ein meirkostnad om dei busett seg der det er ledige tomter.

Publisert

Ragnvald Christenson i Haukeli–Edland grendelag reagerer på ordninga med anleggsbidrag for straumoppkopling som han meiner slår ut feil økonomisk. Han har kontakta både Vinje-ordførar Jon Rikard Kleven og Ketil Kvaale som er administrerande direktør i Vest-Telemark kraftlag.

– I mi verd er det feil at det skal koste meir å få straum inn i ein bustad oppe i bygda enn nede i bygda. Kommunen har i mangel på bustadtomter i Haukeliområdet foreslått at det er lov å bygge bustadar langs bygdevegane, men med denne ordninga så blir det i mange høve ein meirkostnad dersom ein trekker seg oppover i bygdevegane. Eg meiner dette er feil, her må det lagast reglar som gjer at det blir same kostnaden kvar i bygda du bygger, skriv han til dei begge på e-post.

I strid med føresegnene

Vel korleis du vil lesa oss!

5 veker - 5 kr

Deretter 189 per månad

Inga binding

KJØP

Sjå fleire tilbod her


Sjå meir

Powered by Labrador CMS