Bustadtomter: I dette området, tett på Nisser og Eidstod, ynskjer politikarane at det skal vere tomter regulert til bustad.

Utbyggjaren ville gjera bustadtomter til hyttetomter

Området Straumsnes i Vrådal er regulert til både bygging av bustader og fritidsbustader. Nå ynskjer utbyggjaren å redusere talet på bustadtomter.

Publisert

I fleire år har Capra utvikling AS jobba med å utvikle eit kombinert bustad- og hyttefelt i Vrådal. Så gjekk selskapet konkurs. Nå ynskjer firmaet PJ Vrådal Invest Eiendom å fullføre utviklinga av området. Dei har søkt kommunen om ei planendring etter forenkla prosess.

Utbyggjaren ynskjer å redusere talet på tomter både til fast busetting og hytter, og gjere om nokon av bustadtomtene til hyttetomter. Kommunedirektøren ynskte å stø utbyggjaren i planendringane. Det ville ikkje politikarane.

Fine bustadtomter

Vel korleis du vil lesa oss!

5 veker - 5 kr

Deretter 189 per månad

Inga binding

KJØP

Sjå fleire tilbod her


Sjå meir

Powered by Labrador CMS