Framleis i utmarka: Rune Aarhus har vore med i utmarksoppsynet til Vinje kommune. No vert han friluftslivlærar i kulturskulen.
Misha Mikucki
Johannes og Rune vert lærarar i gaming og friluftsliv
Vinje kulturskule har tilsett Johannes Eriksen (22) som dataspellærar og Rune Aarhus (45) som friluftslivlærar, begge i 30 prosent stilling.
– Dei aller fleste har prøvd å spele ein eller annan gong, enten det er på ein gamal Gamecube, eller på ein splitter ny Playstation 5. Det kan vere artig å setta seg ned og spele for både store og små, seier Johannes Eriksen i ei pressemelding frå kulturavdelinga i Vinje kommune.
– I dataspelfaget i kulturskulen skal me sjølvsagt spele og jobbe med å bli gode på spel, men me skal også finne meir ut av korleis ein datamaskin fungerer og korleis den kan køyre spel med høg presisjon. I tillegg skal vi finne ut av korleis ein best beskyttar seg på nett, utdjupar Eriksen.
Dataspel vil ha to aldersgrupper, 12-15 og 16 +, og elevane vil berre få jobbe med spela dei er gamle nok til å spele. Friluftsliv vil vere for aldersgruppa 12 år og oppover.
5 veker - 5 kr
Deretter 189 per månad
Inga binding
KJØP