Løypelag på topp: Av dei ti laga og foreiningane på topp ti, er åtte av dei idrettslag eller løypelag. Mest fekk Kyrkjebygdheia løypelag.
Geir Ufs
2,5 millionar grasrotmidlar til lokale lag og foreiningar. – Veldig hyggeleg at folk gir grasrotdelen til løypelaget
Sidan 2009 har spelarar hos Norsk Tipping hatt moglegheit til å gje ein del av speleinnsatsen til eit lag eller ei foreining, gjennom den såkalla grasrotdelen.
I 2024 vart 858,5 millionar kroner fordelt til frivillige organisasjonar over heile landet. Det er ein auke på 64 millionar kroner frå året før, og er det høgaste nokosinne.
I Vest-Telemark bidrog til saman 4237 spelarar med litt over 2,5 millionar kroner i bidrag til 206 lag og organisasjonar i regionen. Av dei ti laga på topp, er åtte av dei idrettslag eller løypelag. Aller mest fekk Kyrkjebygdheia løypelag, som også har flest givarar.
– Alfa og omega
5 veker - 5 kr
Deretter 189 per månad
Inga binding
KJØP