Opnar torsdag: Torsdag opnar Lårdal marina. Då blir det mogleg å få seg ein matbit og lesk takka vera denne gjengen. Helge Asle Lundeberg (t.h.) har vore primus motor for å opne serveringstaden på Lårdal brygge. Drivarar er Harald Bacic og Bente Hovind. Med fleire har Birger Ormestøyl, Arvid Rinden, Alfred Selstø, Jan Rune Fosstveit, Sigurd Lundeberg og Geir Arild Djuve lagt ned mangfoldige dugnadstimar for å få ein kjærkomen møteplass i bygda.

Driftige lårdølar laga pub og etestad på dugnad

Rundt 800 dugnadstimar er lagt ned før opninga av Lårdal marina torsdag. Takka vera Lårdal vel og arbeidsamt bygdefolk er det igjen mogleg å få seg ein matbit og forfriskande drikke på Lårdal brygge.

Publisert

Torsdag denne veka opnar serveringsstaden Lårdal marina i Raudbygget ved Lårdal brygge. 800 dugnadstimar og 150 000 kroner frå Tokke kommune var det Lårdal vel trong for å ønske turistar og dei lokale velkomne med mat og drikke ved Lårdal marina.

– Det er moro når så mange stiller opp om prosjektet. Det er som regel nok å legge ut ein post på Facebook-sida til Lårdal vel så møter folk villig opp, seier Helge Asle Lundeberg, som har vore pådrivar og primus motor for det meste på Raudbygget.

Kom på ideen på folkemøte

Vel korleis du vil lesa oss!

5 veker - 5 kr

Deretter 189 per månad

Inga binding

KJØP

Sjå fleire tilbod her


Sjå meir

Powered by Labrador CMS