Meir areal: Nissedal kommune kjøpte i 2016 næringsareal ikkje langt unna Indre Agder og Telemark sitt anlegg i Haugsjåsund. Nå kjøper kommunen ytterlegare 155 dekar i området.
Geir Ufs
Gjer strategisk grep – kjøper areal for 2,2 millionar
Nissedal kommunestyre godkjenner ei avtale om at kommunen kjøper grunn til næringsareal på Langmoen i Haugsjåsund. Kjøpet blir finansiert ved å låne 2,2 millionar kroner.
– Det er strategisk svært viktig for Nissedal kommune å sikre seg næringsareal for framtidig næringsutvikling i kommunen. Arealet ved Langmoen er vesentleg i ein slik strategisk tankegang, skriv rådmann Sverre Sæter i saka til politikarane.
Det er grunneigar Hege Lindsholm som sel det 155 dekar store arealet til kommunen, og prisen er 14 kroner og 16 øre pr. kvadratmeter. Kommunen tek alle omkostningane med kjøpet, som tinglysing, oppmåling og liknande.
Også i 2016 selde Lindsholm areal til kommunen ved Langmoen, då var prisen ikkje langt unna 1,5 millionar kroner.
5 veker - 5 kr
Deretter 189 per månad
Inga binding
KJØP