Lokalaviser. Foto: Karoline Riise Kristiansen / NPK
Nye kontraktar sikrar avislevering alle dagar
– Det er viktig at alle som ynskjer det framleis skal få levert papiravisa heim, òg på dagane utan vanleg postgang, seier samferdselsminister Jon-Ivar Nygård (Ap).
Samferdselsdepartementet innstiller Posten Bring AS som leverandør av distribusjon på vekedagar, og Aktiv Norgesdistribusjon AS som leverandør på kontraktane om distribusjon laurdagar, opplyser departementet i ei pressemelding.
Regjeringa varsla ny anbodskonkurranse i fjor haust, og Posten Bring AS og Aktiv Norgesdistribusjon AS var dei einaste som leverte tilbod innan fristen.
Staten kjøper med det distribusjon av avisar til alle adresser som ikkje blir dekt av eit kommersielt avisbodnett. Dei nye kontraktane gjeld for perioden 1. juli 2024 til 30. juni 2025.
5 veker - 5 kr
Deretter 189 per månad
Inga binding
KJØP