Kyrkjeverje: Kristen Salmelid fortel om ei annleis tid i kyrkjene i Kviteseid kommune, og opnar for ei digital løysing for dei som ikkje kjem til kyrkja.
Tone Tveit
Om du skal i jolegudstenesta i år bør du vera tidleg ute for å sikre deg plass
Ut november kan ein bare samle 50 personar til kvar messe i Kviteseid-kyrkjene. No blir folk oppmoda om å melde seg på for å sikre seg plass.
På nettsida til kyrkja i Kviteseid kan ein finne fram til kva gudstenester og konsertar som blir halde i dei ulike kyrkjene i kommunen den komande tida.
– Dersom du ønsker å delta på gudstenesta kan du reservere deg ein plass ved å trykke på ein påmeldingsknapp og registrere deg. Det er også høve til å ringe oss for å reservere plass, fortel kyrkjeverje Kristen Salmelid.
På grunn av situasjonen med covid-19 har ein førebels lov til å ha 50 personar i kyrkjerommet, og Salmelid trur at dei må ta omsyn til dette talet ei god tid framover.
5 veker - 5 kr
Deretter 189 per månad
Inga binding
KJØP