Det er venta rekordstor fruktavling i Norge denne hausten.Foto: Frank May / NTB / NPK
Rekordmykje norsk frukt klar til hausting
Store mengder plommer og hausteklare eple bidreg til at det er rekordstor fruktavling i år, ifølgje Landbruksdirektoratet.
– Plommene frå Hardanger og Sogn er allereie på marknaden, og plommer frå resten av landet er forventa frå neste veke. Det er forventa store mengder plommer i vekene framover, då fleire sortar er forventa å modne samtidig, skriv direktoratet i vekeoppdateringa si.
Omsetninga av norske morellar er òg svært høg. Det er snart slutt på sesongen, men noko blir lagra for å auke tilgjenge av norske morellar i inntil tre veker framover.
Samtidig er det knapt med norsk isbergsalat, ein situasjon som er venta å vare fram til september. Omsetninga av både blomkål og brokkoli har auka den siste veka.
5 veker - 5 kr
Deretter 189 per månad
Inga binding
KJØP